Dominik Kopečný

Datum: 21. 3. 2017 ~ Autor: Vlaďka ~ Kategorie: Naši lektoři

Dominik je bubeník, který ví, co chce a také si za tím jde. Nejčastěji ho teď najdeš na kroměřížské konzervatoři, kde letos maturuje. Přečti si rozhovor a drž mu pěsti!

Dominiku, co Tě přivedlo k hudbě?

Hudba mě vždy fascinovala a stejně tak i bicí, ke kterým mě přivedl můj taťka, který je také bubeník a dodnes spolu probíráme vše okolo hudby. Ani přesně nevím, kdy jsem se k bicím dostal, prostě v tom žiju od malička. Bicí jsou celkově nástroj mnoha možností a kombinací. A v tom je ta krása. Chytlo mě to, a proto jsem se také rozhodl jít do toho naplno a studovat na konzervatoři.

Od kolika let tedy na bicí hraješ?

Na bicí hraji asi od tří let, ovšem byly doby, kdy jsem za nimi i dva roky neseděl. Až od dvanácti let jsem začal navštěvovat hodiny na ZUŠ a padlo rozhodutí jít na konzervatoř. V průběhu základní školy jsem navštěvoval také klavírní hodiny na ZUŠ a blízký vztah ke klavíru mi zůstal do teď. Klavír mi hodně pomáhá rozvíjet moje skladatelské zájmy.

Jaké máš hudební vzdělání?

Studuji na konzervatoři v Kroměříži, kde mě na bicí soupravu vyučuje výborný bubeník předních umělců Josef Cigánek. Melodické a orchestrální nástroje studuji u prog. Gregora Kruyera, který působí ve Filharmonii Bohuslava Martinů a je to profesionál ve svém oboru.

Existuje bubeník, který Tě nejvíce inspiruje?

Pokud jde o inspiraci, tak nemám vzor, který by byl mým jediným, ale spíš sleduji více zahraničních hudebníků. V poslední době mě nejvíce zaujal Matt Garstka, ale také Alex Rudiner, Mike Mangini, Kai Hahto, Thomas Lang, Anika Nilles.

Jaké máš hudební zkušenosti? Kde Tě můžeme vidět nebo slyšet?

Aktuálně působím v metalovém seskupení NEUTRAL, kde hraji asi 2 roky. Hrajeme melodický speed metal. V roce 2011 vydali první album s názvem "Brána osudů" a v blízkém čase se chystáme na vydání další desky. Nové album bude jak kompozičně, tak i po zvukové stránce velmi propracované a osobně si myslím, že takový hudební projekt, do něhož jsme se nyní pustili nemá na česko-slovenské rockové či metalové scéně prozatím obdobu, ale to už si nechejme jako překvapení. Určitě je se na co těšit. V minulém roce jsem také hostoval v klipu mladé talentované zpěvačky Adély Částkové.

Co hudebního v nejbližší době plánuješ?

Stále chci pracovat na sobě, na svých cílech a věnovat veškerý čas hudbě, kterou miluji a neustále se posouvat dál. Zdokonalovat se na svůj nástroj, protože to může člověk neustále a pořád je se co učit.

Co by o Tobě a Tvé výuce měli žáci a rodiče vědět?

Výuka musí žáky především bavit, takže s nimi nebudu hrát za každou cenu věci, které se jim příčí a nechtějí je hrát, ale probrat s nimi to, co od nástroje čekají a co se chtějí naučit. Je důležité najít si u každého žáka jeho vlastní směr a disciplínu jak a co cvičit, aby ho to bavilo a hrál s radostí.

S tím naprosto souhlasíme. Děkujeme za milý rozhovor a přejeme mnoho spokojených žáků. :)

Zaujal Tě tento lektor? Mrkni na jeho profil, odkud mu můžeš také napsat.