Dominik Adámek - zakladatel portálu Muzikant na kšeft

Datum: 29. 9. 2016 ~ Autor: Vlaďka ~ Kategorie: Rozhovory

Hledal muzikanty do kapely, ale šlo to těžce. Rozhodl se tedy vytvořit portál, který spojuje muzikanty v ČR. Nikdy nebylo jednodušší najít MUZIKANTA NA KŠEFT!

Dominiku, co Tě přivedlo k založení portálu Muzikant na kšeft?
D: Jsem také muzikant a jako vedoucí hudebního uskupení stále sháním nové mladé muzikanty. Domlouvání nových hudebníků je velmi časově náročné, ale i složité. Zkoušel jsem najít něco obdobného, ale bohužel žádný podobný web jsme neobjevil a právě proto jsem se pustil do tohoto projektu.

V jakém hudebním uskupení působíš?
D: Vedu dechovou hudbu Mrákotinka. Na tento hudební žánr je zapotřebí kvalitních hráčů a těch je u nás málo nebo o nich nevím. Působíme na Chrudimsku.

Takže se Muzikant na kšeft zaměřuje na hráče z dechových hudeb?
D: To vůbec. Jedná se o databázi, do které se může zaregistrovat muzikant hrající na jakýkoliv nástroj, různé úrovně a různých žánrů.

Jaké úrovně máš na mysli?
D: Muzikanty dělíme do tří kategorií. V první kategorii jsou profesionální hráči, v druhé kategorii studenti konzervatoří a poloprofesionálové a v třetí kategorii jsou amatérští hráči. Rozdělení je jen orientační.

Jak se může muzikant stát součástí tohoto portálu?
D: Je to jednoduché :-) Stačí se registrovat (vložit uživatelské jméno, heslo, a email) a poté vyplnit žádost, což je krátký hudebníkův životopis. Po odeslání žádosti přidáme muzikanta do seznamu.

Jak postupovat v případě, že někdo muzikanta hledá?
D: Stačí se zdarma zaregistrovat a v seznamu vyhledat muzikanta svých snů. V jeho profilu je kontaktní tabulka, do které vepíše, co od něj očekává a svůj kontakt. Obratem přijde muzikantovi SMS a ten se s objednavatelem přímo spojí.

To vypadá skoro jako seznamka. :-) Kolik muzikantů je již v databázi?
D: K dnešnímu dni máme kolem 240 registrovaných uživatelů, z toho přes 160 muzikantů zapsaných v seznamu z celé ČR. Od samouků až po hráče filharmonií a jiných profesionálních uskupení. Potěšilo mě, že to muzikanti berou vážně. Počet každým dnem roste. Díky vašemu blogu se k nám přidají snad i další.

A teď otázky, které budou zajímat mnoho lidí: Kolik stojí zařazení do databáze? Kolik stojí možnost oslovení muzikanta?
D: Registrace i vložení do seznamu je zdarma. Pokud někdo chce kontaktovat muzikanta, cena jedné SMS je 2 Kč. Jde mi o funkčnost, ne o výdělek.

Dominiku, kromě toho, že vedeš dechovou hudbu a staráš se o nový portál, zabýváš se také výukou hudby?
D: Zatím jsem ještě nikde aktivně nevyučoval, nyní studuji hudební obor na pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové.

Třeba Tě studium na pedagogické fakultě k výuce přivede. :-) Přejeme Ti mnoho štěstí ve všech hudebních aktivitách a mnoho skvělých muzikantů na portálu Muzikant na kšeft. :-)
D: Díky za rozhovor.