5 důvodů proč mít soukromého lektora

Datum: 8. 3. 2016 ~ Autor: Vlaďka ~ Kategorie: Výuka

Přemýšlíte, jaké výhody s sebou nese skutečnost, že máte soukromého lektora? Zvažujete pro a proti? V tomto článku se zaměříme na výhody soukromých lekcí.

1. NEŘEŠÍTE, KOLIK VÁM JE LET

Jestliže hledáte lektora pro své dítě, tak pravděpodobně řešíte hlavně to, jakému hudebnímu oboru by se mělo věnovat. Možná ale patříte do kategorie „Chtěl bych na něco hrát, ale asi už jsem na to starý…“. NESMYSL! V dnešní době je naprostou samozřejmostí, že i dospělý člověk se může začít učit cokoliv, a to bez ohledu na jeho věk a zkušenosti. Vždyť se podívejte kolem sebe. Všude na nás číhají různé vzdělávací programy pro dospělé – taneční kurzy, jazykové kurzy, univerzity, atd. Tak proč by to nešlo také s hudbou? Udržte svou mysl aktivní! Soukromá výuka je tu pro všechny, bez rozdílu věku.

2. DOMLUVÍTE SI MÍSTO A ČAS VÝUKY

Čas je drahý. To víme všichni. Proto si nemusíte nechat diktovat, kdy Vaše výuka bude probíhat. Se soukromým lektorem se totiž dá domluvit. A to jak na čase (chtěl bych 60 minut týdně, chtěl bych 90 minut týdně, chtěl bych intenzivnější výuku třikrát týdně, apod.), tak i na místě (rád bych se učil z pohodlí svého domova; rád bych pro výuku využil prostor, který lektor nabízí, protože tam má skvělé vybavení, apod.). Spousta lektorů Vám také rádi vyhoví, pokud chcete něco změnit. Máte hodně práce a víte, že nebudete stíhat? Má Vaše dítě více povinností ve škole nebo jede na prázdniny? Domluvte si s lektorem vše podle vlastních potřeb.

3. ŘEKNETE SI, CO JE VAŠIM CÍLEM

Většina dospělých zájemců o výuku nečeká, že za dva roky výuky vyprodají Carnegie Hall. Naopak si dávají menší, ale reálné cíle. Víte, jaká je to radost, že můžete zahrát rodině oblíbenou písničku na klavír? Nebo si u táboráků s kamarády vybrnkávat Tisíc mil na kytaru. Každý má jiné cíle, ale o to je důležitější se s lektory o ně podělit. Správný lektor se totiž svou výukou přizpůsobí tomu, čeho chcete dosáhnout. A co líp – možná Vás nenápadně naučí i něco víc. U dětí je pak otázkou času, oč projeví zájem. Možná z něj nebude virtuóz, ale hudba bude jeho koníčkem. Nebo naopak – lektor připraví dítě mnohdy až na konzervatoř a z dítěte se pak „vyklube“ další skvělý muzikant, případně také učitel.

4. BUDETE S LEKTOREM KAMARÁD

Ideální stav je ten, kdy Vy (nebo Vaše dítě) nemá pocit, že před ním stojí učitel (s rákoskou), ale vidí v lektorovi také kamaráda. Najednou zjistíte, že se na hodinu se svým lektorem těšíte. Navíc to ve Vás vzbudí pocit, že přece musíte být na lekci připraveni, že se přece nemůžete před kamarádem jen tak ztrapnit. Ale nebojte se – soukromý lektor má v mnohém pochopení. Je tady přece proto, aby Vám pomohl, ne aby Vás týral.

5. BUDETE SE BAVIT

Protože soukromá výuka nabízí opravdu individuální přístup, bude Vás bavit. A pokud nedejbože zjistíte, že Vás nebaví, tak se nebojte lektorovi svěřit. Buď Vám vyhoví a něco ve výuce změní nebo si najdete lektora jiného. Někdy totiž i změna neuškodí. Každopádně: Učte se a bavte se!